Najnowsze wpisy, strona 3


Co można zyskać na zamówieniach publicznych?...
Autor: prawniczek | Kategorie: Wszytskie 
Tagi: zamówienia publiczne  
18 kwietnia 2014, 12:45

Zamówienia publiczne

Liczna grupa przedsiębiorców z budowlanej branży czyni starania, by wypracowywać nowe kontrakty, śledząc często obwieszczenia o zamówieniach publicznych. Z wykorzystaniem ogromnych środków z funduszy unijnych struktur, które są dysponowane na budowlane przedsięwzięcia, to dla nich naprawdę gigantyczna szansa na gwarantujące spory zysk zamówienia. Jednak prawo zamówień publicznych jest złożonym aspektem. Jego nieznajomość prawdę mówiąc eliminuje z możliwości startowania w przetargu. Nic dziwnego zatem, że wiele firm korzysta z wsparcia  wyspecjalizowanych podmiotów z tej dziedziny. Zakres realizowanych usług pod tym względem jest szeroki: począwszy od śledzenia ogłoszeń przetargowych, przez tworzenie ofert, aż po negocjacje umów i kontraktów. Obsługa prawna firm budowlanych w takim aspekcie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Warto jednak pamiętać, że nawet najdrobniejsze błędny formalnościowe w ofercie przetargowej mogą spowodować odrzucenie zgłoszenia. Dlatego warto będzie zainwestować w odpowiednie usługi doradcze, aby móc skorzystać z możliwości, jakie stwarzają zamówienia publiczne.

Aspekty tyczące się prawa w branży budowlane...
Autor: prawniczek | Kategorie: Wszytskie 
Tagi: prawo   aspekty prawne   prawo budowlane  
18 kwietnia 2014, 12:42

Prawo związane z budownictwem w naszym kraju jest uznawane za dziedzinę niesłychanie złożoną. Niedogodności w jego praktycznym zastosowaniu może potwierdzić ewidentnie większa część budowlanych przedsiębiorców. Wystarczy podkreślić, że jeszcze na długo przed samym rozpoczęciem jakiejkolwiek większego typu inwestycji trzeba podejmować wiele działań na gruncie formalnościowym. Wymagają one składania rozmaitych pism, wniosków czy odwołań. Zdecydowana większość aktywności obowiązkowych w tym zakresie leży w kompetencjach wykonawcy od konkretnych robót.
Nic zatem dziwnego, że przedsiębiorcy budowlani w wielu przypadkach będą czerpać z pomocy kancelarii prawnych zajmujących się realizowaną kompleksowo obsługą inwestycji. Dzięki temu zręcznie unikają problemów, które mogą wynikać z obowiązku sporządzania zawierania umów i składania pism w całym okresie trwania cyklu budowlanego. Wsparcie formalnoprawne jest niezwykle istotne poza tym w postępowaniach przetargowych, dochodzeniu ewentualnie pojawiających się roszczeń czy rozstrzyganiu sporów pomiędzy stronami obowiązującego kontraktu. W świetle obowiązujących na dzień dzisiejszy przepisów, które wciąż są nowelizowane, można wręcz stwierdzić, że prawna pomoc w zakresie prowadzenia firmy budowlanej stała się koniecznością.